Zahraničí

Požár v Chorvatsku: Na oblíbených místech zasahovala speciální letadla

Na jihu Chorvatska, mezi Makarskou a obcí Tučepi, vypukl v sobotu požár. Hasiči museli při hašení využít speciální letadla. Jejich zásah se podařilo zaznamenat na video.

Okolí oblíbené turistické oblasti zachvátil požár v sobotu odpoledne. Na místě zasahovali hasiči, kteří oheň hasili i díky speciálním letounům, které udrží až šest tun vody. Informoval o tom slovinský portál 24ur.com.


Požár vypukl v těžko přístupném terénu, hasičům navíc komplikoval práci silný vítr. Díky letounům CL-415 Superscooper se však podařilo nejen hasit, ale i natočit zajímavé záběry. Na nich jsou zachycena dvě letadla, která velmi nízko nad požárem vypouštějí tuny vody. "To jsou blázni," komentuje zásah jeden z přihlížejících chorvatských hasičů.

Související obsah


Podle velitele hasičské jednotky Maria Covice se podařilo dostat požár pod kontrolu po několika hodinách, v neděli ale hasiči ještě monitorovali lokální ohniska.

Menší požáry likvidovali hasiči o víkendu také u Poreče na severu Chorvatska. Na videu, které webu TN.cz zaslala jedna ze čtenářek, je zachycena bouře, která způsobuje menší ohně. Video pořídila v kempu Zelena Laguna, podívat se na něj můžete pod titulkem článku.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz