Zahraničí

Požár v Chorvatsku: Na oblíbených místech zasahovala speciální letadla

Na jihu Chorvatska, mezi Makarskou a obcí Tučepi, vypukl v sobotu požár. Hasiči museli při hašení využít speciální letadla. Jejich zásah se podařilo zaznamenat na video.

Okolí oblíbené turistické oblasti zachvátil požár v sobotu odpoledne. Na místě zasahovali hasiči, kteří oheň hasili i díky speciálním letounům, které udrží až šest tun vody. Informoval o tom slovinský portál 24ur.com.


Požár vypukl v těžko přístupném terénu, hasičům navíc komplikoval práci silný vítr. Díky letounům CL-415 Superscooper se však podařilo nejen hasit, ale i natočit zajímavé záběry. Na nich jsou zachycena dvě letadla, která velmi nízko nad požárem vypouštějí tuny vody. "To jsou blázni," komentuje zásah jeden z přihlížejících chorvatských hasičů.

Související obsah


Podle velitele hasičské jednotky Maria Covice se podařilo dostat požár pod kontrolu po několika hodinách, v neděli ale hasiči ještě monitorovali lokální ohniska.

Menší požáry likvidovali hasiči o víkendu také u Poreče na severu Chorvatska. Na videu, které webu TN.cz zaslala jedna ze čtenářek, je zachycena bouře, která způsobuje menší ohně. Video pořídila v kempu Zelena Laguna, podívat se na něj můžete pod titulkem článku.

kdu, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz