Krimi

Řidič srazil chlapce na kole a ujel! Teď se sám přihlásil na policii

Na policii se přihlásil řidič, který v České Lípě srazil autem 12letého cyklistu na přechodu pro chodce a z místa nehody ujel. Podle chlapce mu měl dokonce vynadat. Hoch si sám zavolal policejní hlídku. Ta přivolala záchranáře, kteří ho nakonec odvezli do nemocnice. Incident zachytila bezpečnostní kamera.

Stalo se to v České Lípě u hotelu Olympia. Na videu je vidět tmavé auto, které přijíždí k přechodu pro chodce, po němž jede 12letý chlapec na kole. Řidič nestačí dobrzdit. Následuje náraz a chlapec končí i s kolem na zemi. Řidič zastavuje a něco chlapci říká. Pak ale odjíždí, aniž by přivolal policii. Tu si chlapec krátce nato zavolal sám.

Mladého cyklistu později záchranáři odvážejí do nemocnice, a to i přesto, že nemá žádná viditelná poranění. Stěžoval si na bolest nohy. A také na to, že muž mu měl, místo pomoci, jen vynadat.

Související obsah

"Řidič se nám přihlásil den po vyhlášení naší výzvy a ke střetu s cyklistou se přiznal. My nyní čekáme na lékařskou zprávu o aktuálním zdravotním stavu chlapce, která rozhodne, zda případ předáme do správního řízení, nebo ho povedeme jako trestní řízení pro ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Bez viny není v tomto případě ani samotný chlapec. Cyklisté totiž nesmějí přechody pro chodce na kole přejíždět, ale pouze je přecházet a kolo přitom vést vedle sebe.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz