Domácí

Technaři rozjeli párty na kopci, hudbu slyšeli lidé 20 kilometrů daleko

Technaři rozjeli párty na kopci, hudbu slyšeli lidé 20 kilometrů daleko
Zdroj: TV Nova

Divoká technoparty se rozjela o víkendu na Bruntálsku. Ačkoliv se zatím mezi posluchači techna a obyvateli v okolí neobjevily žádné konflikty, kvůli umístění bylo hudbu slyšet až téměř 20 kilometrů daleko. Situaci na místě sledovala také policie.

Řinčení skla a několik dní bez spánku. Tak jsou na tom obyvatelé Rýžoviště na Bruntálsku. Několik kilometrů od obce se na Stránský kopec sjelo asi 1800 technařů a přes víkend se vlnili v rytmu elektronické hudby.


"S hudbou byly úplně šílené problémy. Naše obec to odnesla nejhůře, i podle policie. Doslova nám řinčely okenní tabulky. Nám vibrovala celá bytovka, ve které bydlím. Za víkend jsem řešila asi 30 stížností na rušení nočního klidu," popsala starostka Rýžoviště Eva Lašáková.

Místo technopárty a vzdálenost k místům, kde bylo hudbu slyšet:


Technaři strategicky obsadili nejvyšší vrch v okolí, hudbu tak bylo slyšet až v Moravském Berouně, který je asi 14 kilometrů daleko, a v 17 kilometrů vzdáleném Šternberku. "Volali mi starostové a ptali se, co se u nás děje, že mají spoustu stížností na hluk. Z pátku na sobotu jsem spala asi 20 minut, druhou noc jsem spala tři hodiny," popsala starostka.


Původně to vypadalo, že se bude pařit ještě v noci na úterý, účastníci se začali rozjíždět do svých domovů v pondělí a odpoledne už na místě nikdo nebyl.


S technaři ale podle starostky jiné problémy, než s hlasitou hudbou nebyly. "Všechno by bylo super. Kdyby ta hlučnost nebyla taková, jaká byla, tak je to i pěkná reklama pro náš region," zhodnotila starostka.

Fámy o vloupání do chalup


Ohledně technoparty se objevilo i různé fámy. "Účastníci se pokoušeli vloupat do několika chat a místní obyvatelé jsou nešťastní. Policie s tím nic nedělá a namísto obyvatel brání účastníky," napsal TN.cz jeden ze čtenářů.

Související obsah


To ovšem vyloučila jak policie, tak rýmařovský starosta. "Ono to vypadalo, že se někdo někam vkrádá, ale ten člověk byl asi dezorientovaný a skákal přes ploty. Nepotvrdilo se žádné vloupání," osvětlil pro TN.cz rýmařovský starosta Luděk Šimko.


"Máme přestupky na úseku rušení nočního klidu, pak přestupky na úseku dopravy, i trestné činy, kdy měl někdo přes jedno promile alkoholu. Přesné shrnutí bude až v úterý. Trestná činnost majetkového charakteru, to jsme zatím zaznamenali," sdělil mluvčí policie René Černohorský. Policie na párty dohlížela celý víkend.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz