Domácí

Na Svitavsku zmizela holčička (1,5), do pátrání se zapojili policisté i hasiči

Na Svitavsku zmizela holčička (1,5), do pátrání se zapojili policisté i hasiči
Zdroj: Profimedia

Policisté i hasiči v pondělí odpoledne pátrali v okolí obce Vysoká na Svitavsku po rok a půl staré holčičce. Za jakých okolností zmizela, vyšetřovatelé neprozradili. Dívenku už se ale naštěstí podařilo najít. Je v pořádku.

Podle informací TV Nova měli policisté po holčičce začít pátrat zhruba okolo třetí hodiny odpoledne. Spolu s dalšími dětmi měla u chaty zamávat odjíždějícímu dědovi, krátce poté zmizela.

"Mohu potvrdit, že pohřešujeme 1,5leté dítě. Bližší informace zatím nemám," sdělila TN.cz okolo půl páté policejní mluvčí Markéta Janovská s tím, že veškeré policejní hlídky a odpovědní důstojníci na místě se soustředí jen a jen na hledání dívenky a nemají čas odpovídat na dotazy.

Související obsah

Podobně neurčitě se vyjádřila i mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Zasahujeme tam, víc informací ale nemáme. Pátrání řídí policie," sdělila pouze.

Do hledání dívenky se zapojil vrtulník s termovizí. Trvalo zhruba dvě hodiny, než se dítě podařilo najít. Později hasiči vysvětlili, co přesně se stalo. "Skupinka dětí měla zamávat odjíždějícímu dědovi a obejít chatu. Jenže během procházky se holčička ztratila. Jedenapůlroční děvče bylo nalezeno asi 3 km od chaty náhodným chalupářem a je v pořádku," uvedli na twitteru.

"Proběhla velká pátrací akce. Holčičku našli, měla by být v pořádku. Protože se jedná o nezletilé dítě, nebudeme podávat bližší informace," dodala k tomu Janovská.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz