Domácí

Češi jsou zklamaní, IKEA hlásí vyprodáno. Zboží nemá ve skladech

Češi jsou zklamaní, IKEA hlásí vyprodáno. Zboží nemá ve skladech
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

V Česku je nedostatek výrobků řetězce IKEA. Ačkoli jsou produkty vystavené, lidé si je nemůžou koupit. Kdy problém vyřeší, firma zatím nedokáže říct.

Spousta nábytku firmy IKEA v tuto chvíli není v Česku k dispozici. Přestože stovky svých produktů švédský řetězec vystavuje, lidé si je nemohou koupit. V českých skladech totiž požadované výrobky nejsou, informoval portál E15.cz.


"Celý náš dodavatelský řetězec se v důsledku pandemie potýká s různými potížemi. Pandemie měla a stále má vliv na mnoho odvětví – od těžby surovin přes výrobu až po dopravu. Důsledkem těchto vlivů je, že některé naše výrobky nejsou i delší dobu dostupné," řekl pro E15.cz mluvčí firmy pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko František Šašek.


Důvodem nedostatku zboží je kromě vysokého zájmu Čechů o produkty společnosti hlavně nedostatečná kapacita námořní přepravy. Na situaci se firma snaží reagovat pronajímáním lodí či využíváním alternativních cest, zatím to však nestačí. Podle Šaška je momentálně nouze hlavně o nábytek.

Související obsah


Problémy ale nemá řetězec pouze v Česku, dodávky nepřichází ani na Slovensko a do Maďarska. Kdy se situace zase vrátí do normálu, zatím firma nedokáže říct.

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz