Domácí

Obří fronty a plné obchody Čechy neodradily, vzali je útokem! VIDEO

S rozvolněním v oblasti obchodu vypukla v Česku nákupní horečka. Obrovský nával zákazníků hlásila obchodní centra hned v první den svého otevření, o víkendu se ale situace ještě zhoršila. Třeba IKEA hlásí téměř ve všech svých prodejnách vyčerpané kapacity a návaly jsou i u obchodů s oblečením a obuví.

Až 30 metrů - takové délky mohla dosahovat fronta v pražském obchodním domě Fashion Arena Outlet Prague v sobotu okolo poledne. "Všude byla spousta lidí, nejvíce u Nike a Adidasu, u ostatních obchodů to celkem šlo," popsal muž, který TN.cz poskytnul i video z místa.

Na záběrech můžete vidět, jak lidé trpělivě vyčkávají, dokud se nedostanou na řadu. Že by byli ve stresu nebo nějak podráždění, najevo nedávali. A ani muž, který nám video dovolil zveřejnit, neměl pocit, že by byla situace v obchodním centru nějak vyostřená. "Lidé měli nasazené respirátory, takže kromě těch front bylo vše v úplném pořádku z mého pohledu," vysvětlil.

Související obsah

Byli jste svědky nákupní horečky i na jiných místech a máte fotky nebo videa? Pošlete nám je na zpravy@nova.cz a my je zveřejníme! Děkujeme.

A žádné problémy nezaznamenala ani ředitelka Fashion Areny Lenka Čapková, podle které je zájem o nakupování v těchto dnech opravdu enormní. "Od otevření centra (13 let nazpátek) je tento týden nejsilnější, co se návštěvnosti týče," potvrdila.

Centrum muselo nově zavést řadu dalších bezpečnostních opatření. Na hlavní pasáži vznikly třeba i speciální koridory pro čekající zákazníky. "Ode dneška jsme také spustili testovací centrum," dodala ředitelka s tím, že otestovat se mohou lidé nechat s registrací i bez ní. Bezplatně je možné nechat si provést antigenní test, PCR testy si zájemci hradí sami.

Související obsah

IKEA vyčerpala kapacity

Na hranici svých kapacit celé odpoledne balancují i obchodní domy IKEA v Praze, Ostravě a v Brně. Po půl páté zbývalo ve všech prodejnách dohromady pouze necelých 200 volných míst z celkových 4450.

Návštěvnost obchodů trhá rekordy

Lidé čekali dlouhé čtyři měsíce na to, aby mohli opět začít nakupovat veškerý sortiment. Někteří dovybavují šatníky, jiní nakupují zásoby ze strachu, že se všechno opět uzavře kvůli koronaviru. 

Návštěvnost znovuotevřených prodejen toto pondělí byla podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) zhruba o 25 procent nad průměrem běžného pondělí.

Související obsah

Podle prezidenta svazu Tomáše Prouzy se fronty tvořily jen nárazově u největších prodejen, jinak bylo fungování bez komplikací. "Zhruba do měsíce bude jasné, jestli si lidé teď vyřídí jen odložené nákupy, nebo jestli se skutečně do obchodů vrátí napořád,“ řekl dále Prouza.

Zájem se podle něj rozdělí. U zboží jako jsou hračky, elektronika nebo kosmetika už zůstane vyšší podíl on-line nákupů. U oblečení, obuvi, ale třeba i nábytku a doplňků do domácnosti si budou lidé vše chtít vyzkoušet a prohlédnout osobně. "Do těchto typů obchodů se lidé vrátí trvale,“ odhadl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz