Domácí

Lidi vyděsila letadla těsně nad střechami. Armáda vše vysvětlila

Obyvatele Přerova překvapila v úterý ráno vojenská letadla, která létala nízko nad jejich domy. Armáda vysvětlila, že jde o vojenské cvičení, které bude probíhat ještě v následujících dnech.

"Nad Přerovem krouží od rána dvě vojenská letadla, už asi tři hodiny. Nevíte, o co se jedná?" ptali se lidé na sociálních sítích. "Je to krása, bydlím v půdním bytě. Když letadlo přistává, vidím jeho spodek," chlubila se Hanka Přikrylová na facebooku.

Podle některých komentujících z letadel skákali parašutisté. To potvrdil i tiskový mluvčí Armády České republiky Jakub Šimíček. "Od úterního rána nad Letištěm Přerov probíhala certifikace českých padáků na letounech C130 Hercules," vysvětlil.

Související obsah

Dle jeho slov šlo o nizozemské letadlo, ze kterého skákali vojenští výsadkáři. Armáda tak certifikovala české padáky pro daný typ letounů. 

Letadla ve vzduchu ale byla dvě. "Zároveň se totiž konaly vojskové zkoušky na nákladní padáky, které unesou až jednu tunu nákladu. Probíhá to nad přerovským vojenským letištěm, které využíváme běžně. Proto o výcviku neinformujeme," doplnil Šimíček. Podle něj má toto cvičení trvat až do čtvrtka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz