Počasí

Moravu zasáhl silný déšť. Na některých řekách se zvedly hladiny

Část Česka zasáhl ve čtvrtek odpoledne a večer silný déšť, který neustal ani v noci. Nejvíce srážek spadlo na Moravě, kde začaly stoupat hladiny menších řek.

Českem se opět přehnal vydatný déšť. Za posledních 24 hodin nejvíce pršelo na Moravě, například na Lysé hoře spadlo místy až přes 80 milimetrů vody.  

"Hladiny některých menších toků stoupaly třeba v oblasti Beskyd. Aktuálně déšť ustává a hladiny začínají klesat," uvedl v pátek dopoledne na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha Českého hydrometeorologického úřadu platila od čtvrtečních 11:00 pro část Olomouckého kraje a celý Zlínský a Moravskoslezský kraj. Meteorologové proto doporučovali opatrnou jízdu autem.

Aktuální výstraha ČHMÚ:

Zdroj: ČHMÚ

V některých částech republiky by ale podle meteorologů srážky měly ještě vydržet. "V pátek budou pokračovat na východě a severovýchodě Česka vydatné srážky s celkovými úhrny ojediněle až kolem 50 milimetrů," uvedlo ČHMÚ.

Ani o víkendu si ale sluníčka příliš neužijeme. Podle meteoroložky Dagmar Honsové začne znovu pršet už v sobotu večer. 

"Od západu postoupí další studená fronta. Na ní se můžeme místy setkávat opět s bouřkami. Vypadá to, že bouřky budou ojedinělé i silné, opět doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 30 milimetrů," řekla Honsová v pátečním vysílání TN Live.

Se silnými bouřkami pak musíme počítat i v neděli. Počasí by se podle Honsové mělo umoudřit až během příštího týdne.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz