Krimi

Muž (28), který měl postřelit strážníka, je podle posudku nepříčetný

Muž, který v březnu postřelil strážníka na čerpací stanici v Trutnově, je nepříčetný. S takovým závěrem nyní přišla policie. Muž chtěl jít krást. U sebe měl kuše i plynovou pistoli.

Muž přijel na čerpací stanici v Trutnově autem vybaveným jako do války. Napěchované bylo nejrůznějšími zbraněmi. Byla tam krátká samonabíjecí expanzní pistole a taky opakovací pistolová kuše se zabudovanou napínací pákou. Nechyběly šípy, zásobníky ani nábojový pás.

V autě měl i vrhací hvězdice, několik nožů a taky páčidlo. 28letý muž vyrazil podle vyšetřovatelů v polovině března před čtvrtou hodinou ráno na čerpací stanici krást. Obsluha ale přivolala strážníky a jakmile přijeli, začalo drama.

Související obsah

Muž je začal slovně i fyzicky napadat a pak zaútočil i na jejich auto. V jedné ruce měl páčidlo a do služebního vozu začal nekompromisně mlátit. Odnesl to nejen maják a blinkry. Plynovou pistolí pak muž zasáhl strážníka do hlavy, ten střelbu opětoval a neminul.

Zranění ale útočníka nezastavilo a začal prchat. Nasedl do auta a ujel 1,5 kilometru až na křižovatku Náchodské a Ječné ulice, kde ho policisté zastavili. Jak útočník, tak i strážník skončili v nemocnici.

Související obsah

Podezřelý byl obviněný ze zločinu násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci, ale ze znaleckého posudku vyplynulo, že je nepříčetný a bylo by vhodné, kdyby skončil v zabezpečovací detenci. Vyšetřovatelé nyní státnímu zástupci navrhli, aby jeho stíhání úřady zastavily.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz