Domácí

Strážníci našli na dně Vltavy poklad! Vzácné pero vyjde na 100 tisíc korun

Strážníci našli na dně Vltavy poklad! Vzácné pero vyjde na 100 tisíc korun
Zdroj: MP Praha

Hlavním úkolem strážníků-potápěčů je záchrana lidských životů. Mimo to se však zaměřují na výlov různých předmětů nebo čištění vodních toků. V minulých dnech se strážníci na svém facebooku pochlubili kuriozitou – výlovem pera v hodnotě 100 tisíc korun.

Strážníci pražské městské policie se na svém facebooku rozepsali o specifické náplni jejich práce, která souvisí s potápěním. Jejich potápěči kromě záchrany lidských životů řeší i výlov různých předmětů, třeba brýlí, klíčů nebo dámských kabelek. Z vody tahali ale i dětské jízdní kolo, elektrokolo nebo dopravní značku. 

V jedné z nejnovějších zpráv strážníci uvedli, že v úterý pomáhali řešit nepříjemnou situaci rodině ze severu Čech, která se do Prahy vydala na výlet. Ten se jim však značně zkomplikoval ve chvíli, kdy otci při projížďce na šlapadlech vypadly z kapsy klíče od auta a skončily ve Vltavě. Přivolaní strážníci využili detektor kovů a klíče bez větších problémů našli.

Strážníci dodávají, že na vodě slouží stejně jako v ulicích 24 hodin denně a prověřují každou žádost o pomoc. Pravidelně také čistí vodní tok od plovoucích větví, plastů či uhynulých zvířat, pomáhají při vodní dopravě, ale také preventivně hlídkují.
 

Související obsah

Kuriozitou je však výlov luxusního psacího pera ve Smíchovském přístavu, které hledali pod hladinou v pondělí. Strážníci na svém facebooku uvedli, že je s žádostí o pomoc oslovil muž, kterému pero spadlo při práci na lodi do řeky. Upozornil je, že pořizovací cen je kolem 100 tisíc korun.

Navíc jde podle něj o limitovanou edici inspirovanou vězeňskou uniformou Jeana Valjeana, hlavní postavy románu Bídníci. Pero prý dostal a má pro něj tedy zvláštní hodnotu. Výlov trval potápěčům necelou hodinu.
 

ant, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz