Domácí

Muž zapomněl v tramvaji batoh plný peněz. Prahou projel bez povšimnutí

Muž zapomněl v tramvaji batoh plný peněz. Prahou projel bez povšimnutí
Zdroj: Getty Images

Osobní doklady a hotovost v cizí měně v přepočtu za víc než 120 tisíc. To byl obsah batohu, který v tramvaji zapomněl rusky hovořící cizinec. Batoh bez povšimnutí cestujících ležel v tramvaji několik stanic.

O velkém štěstí může mluvit rusky mluvící turista, který v centru Prahy zapomněl batoh plný cenných věcí. Osobní doklady a naditou peněženku s cizí měnou v přepočtu za téměř 126 tisíc korun nechal v tramvaji číslo 6.

Než si cizinec stačil svou chybu uvědomit, dveře tramvaje se zavřely a opuštěný batoh s cenostmi pak stihl ujet několik stanic. Na Václavském náměstí cizinec požádal o pomoc strážníky městské policie. Tou dobou už se souprava pohybovala v blízkosti ulice Na Poříčí.

Související obsah

“Nejbližší autohlídka ale v uvedené ulici již soupravu nezastihla. Pronásledování skončilo až na zastávce Strossmayerovo náměstí. Batoh naštěstí žádného z cestujících nezaujal,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Zavazadlo nakonec skončilo zpět u svého majitele. Ten může hovořit o velkém štěstí. Dopravní podnik totiž ve vozech hromadné dopravy ročně eviduje kolem dvou a půl tisíc ztrát. Přitom jen minimum z těchto věcí se nakonec vrátí ke svému původnímu majiteli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz