Domácí

Chebsko zasáhlo zemětřesení. Podle seismologů mělo magnitudo 2,86

Lidé na Chebsku a okolí pocítili ve čtvrtek brzy ráno otřesy. O zemětřesení pak informoval i chebský městský úřad. Poslední zemětřesení na západě Čech zaznamenali seismologové letos na jaře.

Zemětřesení zasáhlo Chebsko ve čtvrtek ráno několik minut po šesté hodině. Město Cheb o tom informovalo na svých stránkách. "Dnes po šesté hodině ranní zaznamenaly přístroje silnější otřes o magnitudě 2,86. Epicentrum bylo mezi Novým Kostelem a Milhostovem," uvedlo. Podle mluvčí města Simony Liptákové zemětřesní nezpůsobilo žádné škody.


"Objevilo se na jižním okraji zóny, kde se zemětřesení běžně v těch západních Čechách vyskytují v hloubce asi devíti kilometrů. Magnitudo bylo 2,9, to znamená, že už to lidé pocítili," popsala seismoložka Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR (AV ČR) Jana Doubravová.

V západních Čechách se zemětřesení obvykle projevuje jako rojová sekvence, kdy za sebou následuje více otřesů o podobné síle. "Toto byl takový izolovaný otřes, je možné, že už to pokračovat nebude. Ale to předvídat neumíme," dodala Doubravová.

Související obsah


Pokud jste zemětřesení pocítili, můžete Geofyzikálnímu ústavu AV ČR zaslat hlášení prostřednictvím makroseismického dotazníku.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz