Domácí

Muž šel na vosy s hořákem! Zapálil si dům, od hasičů ještě dostal pokutu

Rázně se proti vosám rozhodl zakročit majitel rozestavěného domu v Pardubickém kraji. Když proti hmyzu nezabral postřik, vzal si na pomoc hořák. To se mu však vymklo z rukou a na místo museli vyjet hasiči.

V izolaci rozestavěného domu ve Štěpánově, vesnici, která spadá pod Přelouč na Pardubicku, se objevilo vosí hnízdo. Majitel domu neváhal a pokusil se problém sám vyřešit.


"Do prostoru, odkud vylétaly vosy, nastříkal sprej. Jelikož se vosy rojily stále, rozhodl se je zlikvidovat za pomoci propan-butanového hořáku," popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.


Jenže od plamene hořáku izolace vzplála. Majitel tak začal s hašením, na místo vyrazili hasiči. "Požár byl uhašen jednotkou hasičů a následně byly rozebrány i ohořelé konstrukce. Příčinou vzniku požáru je tedy nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Zbytky nebezpečného hmyzího hnízda byly odstraněny," dodala Horáková.

Související obsah


Škoda se vyšplhala na deset tisíc korun. To však nebylo všechno. "Za nedbalostní jednání byla muži udělena sankce,“ řekl k případu vyšetřovatel hasičů z územního odboru Pardubice Aleš Janda. Přesnou výši pokuty ale hasiči odmítli sdělit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz