Domácí

Na Strakonicku hledají krajtu, chovatel její zmizení tajil dva týdny

Zhruba metr dlouhá krajta královská se ztratila chovateli v Dražejově na Strakonicku. Informaci zveřejnila policie s tím, že had z terária zmizel už před čtrnácti dny.

Zmizení krajty královské nahlásila policii obyvatelka jednoho z domů v Dražejově ve Strakonicích. "Oznámení učinila žena, která zjistila, že jednomu z nájemníků domu zmizela z terária krajta," objasnil mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Majitel hada postrádá čtrnáct dnů. Prchnout se podle policie krajtě podařilo kvůli tomu, že chovatel nedostatečně zabezpečil víko. Proč neoznámil zmizení hada hned, není v tuto chvíli úplně jasné.

Podle policie by plaz neměl být pro lidi nebezpečný. Je aktivní hlavně v noci, pokud byste na něj ale narazili, rozhodně se ho nepokoušejte chytit sami. Strážci zákona doporučují zavolat na linku 158.

Související obsah

O podobné případy není v poslední době nouze. Třeba před měsícem v Ostrově na Karlovarsku objevil majitel bytu ve své toaletě v paneláku živou krajtu. I v tomto případě utekla chovateli, který její zmizení nenahlásil. V rakouském Štýrském Hradci dokonce krajta mřížkovaná, schovávající se při svém útěku v záchodové míse, pokousala muže, který si šel ulevit. Nic vážného se mu naštěstí nestalo.

Majiteli ze Strakonicka nyní hrozí peněžitý trest. Za to, že ihned neoznámil zmizení exotického hada, mu hrozí pokuta až sto tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Píše se na Deník.cz