Domácí

WhatsApp přišel s novou funkcí! Týká se fotek a lidé na ni dlouho čekali

WhatsApp má novou funkci. Uživatelé budou moct posílat fotky a videa, které lze zhlédnout pouze jednou.

Mobilní aplikace WhatsApp má od úterý novou funkci. Ta se jmenuje View Once (zhlédněte jednou). Pomocí ní jde poslat fotky či videa, které příjemce může jen otevřít a následně se samy smažou. Společnost Facebook, která WhatsApp provozuje, to oznámila v tiskové zprávě.


"Fotografování se stalo důležitou součástí našich životů, vše co pošleme se ale nemusí stát součástí naší digitální stopy," píše Facebook v prohlášení. Na mnoha telefonech totiž fotografie, kterou někdo vyfotí, zůstává navždy. Funkce půjde využít zvolením možnosti jednorázového zobrazení v aplikaci.


Využít novou funkci jde například při posílání citlivých informací typu hesla na wifi síť. Také tímto způsobem mohou lidé posílat fotku v šatech, které si právě zkouší. Fotky a videa nebude možné přeposílat, ukládat, označit hvězdičkou ani sdílet. Interval pro otevření zaslaného souboru je 14 dní, poté již zobrazit nepůjde.

Související obsah


Facebook uživatele zároveň uklidňuje, že tyto zprávy budou stejně jako ty normální zabezpečeny koncovým šifrováním, WhatsApp tedy neuvidí, co jste právě poslali. Zároveň budou zprávy poslané za pomocí nové funkce označeny ikonou one-time a po zhlédnutí uvidí uživatel, že jeho fotografie byla otevřena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz