Zahraničí

Východní Slovensko zasáhlo tornádo. Trhalo i střechy domů. VIDEO

Východní Slovensko zasáhlo tornádo. Trhalo i střechy domů. VIDEO
Zdroj: TV Nova

Tornádo se ve čtvrtek v podvečer prohnalo obcí Petkovce na východním Slovensku. Utrhlo střechy několika tamních domů a poškodilo i elektrické vedení. Na místo vyrazili hasiči.

Obcí Petkovce v okrese Vranov nad Topľou na východním Slovensku se ve čtvrtek v podvečer prohnalo tornádo. Na místo podle portálu tvnoviny.sk vyjely jednotky tamních hasičů. Ty především pomáhají s úklidem.

Střechy několika domů odlétly i 100 metrů daleko.Tornádo ale napáchalo i další škody.

Související obsah

"Některé stromy jsou polámané, zničené je i elektrické vedení. Pozemní komunikace je neprůjezdná," uvedla operační důstojnice prešovských hasičů.

K události se pro web topky.sk vyjádřil i starosta zasažené obce Pavol Hybala. "Bylo vidět, jak se vír točí a vše zvedá nahoru," popsal.

"Tornádo prošlo jen spodní částí obce a celé to trvalo pouhou minutu, ale zdemolovalo všechno. Je tu spoušť," dodal starosta. Přesný rozsah škod v tu chvíli neznal, protože nestihl projít celou obec křížem krážem.

Koncem června zasáhlo tornádo i Českou republikou. Zpustošilo Břeclavsko a Hodonínsko, zemřelo šest lidí. Řádění živlu odnesla i více než tisícovka domů a dalších staveb, část z nich se stala neobyvatelnou a některé nařídili statici úplně zbourat.

Jak nejen moravské tornádo zhodnotili experti z ČHMÚ, zjistíte v následujícím videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz