Zahraničí

Provoz v centru Bratislavy blokovali odpůrci očkování, zasáhli těžkooděnci

Provoz v centru Bratislavy ve čtvrtek blokovali odpůrci očkování a protiepidemických opatření. Nakonec museli zasahovat i těžkooděnci, kteří demonstranty vytlačili před prezidentský palác. Organizátoři protestu se od násilností distancují.

Situace na Hodžově náměstí před prezidentským palácem i na náměstí Svobody před úřadem vlády, kam zvali opoziční Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko, se vyhrotila až po poledni. To se skupina demonstrantů rozhodla zablokovat v centru dopravu.

Na rozdíl od minulého týdne je těžkooděnci rychle zpacifikovali a zahnali zpět na náměstí.

Organizátoři protestu před prezidentským palácem se od násilností distancují. Vinu házejí na jiné aktivisty.

Související obsah

Protest skončil přibližně v půl šesté večer. Policisté zadrželi dva lidi. "Byli převezeni na příslušné policejní oddělení," upozornil Michal Szeiff z krajského ředitelství policie. Demonstranti se plánují sejít i v pátek.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz