Domácí

Příčina smrti starostky Kouřimi objasněna. Policie má výsledky pitvy

Příčina smrti starostky Kouřimi objasněna. Policie má výsledky pitvy
Zdroj: AKTU.cz

Policie už zná příčinu smrti starostky Kouřimi Zuzany Chmelové. Podle výsledků pitvy se na její smrti nikdo jiný nepodílel.

Středočeská kriminální policie ukončila vyšetřování smrti starostky Kouřimi. Zuzana Chmelová, která ve středu ráno skočila z okna, s největší pravděpodobností spáchala sebevraždu. "Cizí zavinění bylo vyloučeno, podle soudní pitvy se nikdo jiný na její smrti nepodílel," řekla TN.cz mluvčí policie Středočeského kraje Michaela Richterová.

Starostka, která byla mezi místními známá svou péčí o seniory, skočila ze třetího patra městského úřadu a na místě zemřela. Chmelové bylo 60 let a starostkou Kouřimi byla několik volebních období. Zvolená byla za sdružení nezávislých kandidátů Kouřim – náš domov. V roce 2016 získala titul Komunální politik roku.

Související obsah

Přímo před radnicí vzniklo improvizované místo, kam lidé nosili svíčky a květiny. Na oblíbenou starostku vzpomínají nejen obyvatelé Kouřimi, ale i někteří politici. "Paní starostka vedla Kouřim od roku 1998 a byla velice oblíbená. Byla čestná, upřímná, otevřená k veřejnosti a pracovitá," napsala například na sociální sítě hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz