Vaříme s Romanem

Vaříme s Romanem: Vyrobte si domácí cottage sýr snadno a rychle

Vaříme s Romanem: Vyrobte si domácí cottage sýr snadno a rychle
Zdroj: TV Nova

V páteční Snídani s Novou opět vařil vítěz soutěže MasterChef Roman Staša. Tentokrát připravoval grilované kuře s pečenou zeleninou a domácím cottage sýrem, pokrm jako stvořený pro letní dny. Podívejte se, jak na to.

K období letních prázdnin neodmyslitelně patří grilování. To ví i MasterChef Roman Staša, a připravil si proto recept na grilované kuře. Při porcování a vykosťování masa si dávejte pozor, kam řežete. "Nepřeřízněte žádnou kost. Rozdrolí se a může se dostat do jídla, což není úplně dobrý," varuje Roman. Jak správně vykostit kuře a jak ho naložit, se dozvíte ve videu zde.

"Nebojte se před grilováním maso osolit a opepřit. Nic se s tím nestane, nebude to ani tuhý," radí Roman. Ve stejné marinádě jako kuře naložil i zeleninu, která pak také zamířila na gril.

Milovníkům poctivých potravin Roman ukázal, jak si připravit snadno a rychle domácí cottage sýr z kefírového mléka a citrónu, kterým se pak grilovaná zelenina posype. Na přípravu se můžete podívat ve videu zde.

Související obsah

 

Maso se Roman rozhodl připravit dvojím způsobem. Zatímco kuřecí prsa se několik minut pekla na grilu, stehna šla do trouby. Proč je důležité, aby byla v alobalu, se dozvíte ve videu zde. Celý recept včetně ingrediencí pak najdete zde.

Celou Snídani s Novou si můžete pustit na videoportálu VOYO. A pokud se chcete inspirovat i ostatními Romanovými jídly ze Snídaně, najdete je na Nova Plus.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaříme s Romanem

Důležité Události

Píše se na Deník.cz