Zahraničí

Slováky děsí jedovatý pavouk. Jeho kousnutí může být nebezpečné!

Slováky děsí jedovatý pavouk. Jeho kousnutí může být nebezpečné!
Zdroj: Getty Images

Z jedovatého pavouka mají strach obyvatelé Bratislavy. Na Slovensku se sice vyskytuje zřídka, nedávno na něj ale narazili v okolí bratislavského jezera Zlaté písky.

Pavouk hnědé barvy, který se jmenuje zápřednice jedovatá, žije hlavně oblastech jižní Evropy. Teď se ale objevil v jedné zahradě u bratislavského jezera Zlaté písky. Informoval o tom web tvnoviny.sk.

Není to poprvé, co se Slováci se zápřednicí jedovatou setkali. V Bratislavě lidi překvapila hned na více místech. Před dvěma lety navíc právě tento druh pavouka kousnul ženu na rodinném posezení ve Stupavě na jihozápadě země.

Zápřednice jedovatá se na Slovensko dostala pravděpodobně už na přelomu 20. a 21. století. Ojediněle se může vyskytnout i v Česku, přičemž nejaktivnější bývá v létě. Vždy vyhledává spíše teplejší oblasti a vysoké traviny, ve kterých vytváří pavučiny. Vnitřním prostorám budov se naproti tomu vyhýbá.

Související obsah

Podle odborníků může kousnutí zápřednice jedovaté způsobit zdravotní problémy. Vyvolat může horečku, velkou bolest, brnění končetin i úzkost. Žádný protijed sice neexistuje, ale kousnutí by dospělému člověku nemělo nijak závažněji ublížit. I přesto by ale lidé raději měli vyhledat lékařskou pomoc.

Nebezpečí jed ovšem může představovat pro děti, které váží do 15 kilogramů. Pavouk totiž dokáže lidskou kůži prokousnout. Proto hrozí, že pronikne až ke vnitřním orgánům.

Majitele zahrady v Bratislavě vyděsil jedovatý pavouk. Podívejte se na reportáž slovenské Televize Markíza. 

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz