Domácí

Škola, kde pavouk kousl žáka, je stále zavřená. Někdo ho tam asi donesl

Žáci a učitelé jedné základní školy v Mladé Boleslavi zažili šok, když tam jedno z dětí kousnul na záchodě pavouk. Vyšetření pak ukázalo, že šlo zřejmě o jedovatého sklípkana. Vedení školy na nic nečekalo, zavolalo deratizátora a na tři dny školu zavřelo.

Pro některé žáky možná úleva, že nemusí do školy, pro rodiče a zaměstnance 8. základní školy Mladá Boleslav šok, že se po budově pohybuje pavouk, který může být i velmi jedovatý.

"Paní učitelka přivedla chlapce, který opravdu měl známky kousnutí, bylo to tam vidět," řekla televizi Nova ředitelka školy Jitka Houštecká.

Chlapec byl prý zrovna na toaletě, když na něj spadl zhruba tři a půl centimetrový pavouk a kousl ho do ruky.

Související obsah

Toxikologické vyšetření žáka ukázalo, že by mohlo jít o sklípkana. Vedení školy proto vyhlásilo na tři dny ředitelské volno a nechalo celou budovu ošetřit postřikem proti hmyzu.

"Důležité je ošetření skulin, stoupaček, za skříněmi i květináče s kytkami," uvedl deratizátor Přemysl Tichý.

Chlapec je prý v pořádku. Podle odborníků sklípkani na člověka útočí jen vzácně.

"Jedna varianta je, že sem mohl nalézt oknem, druhá varianta a třetí, že ho buď úmyslně, nebo neúmyslně sem někdo přinesl. Asi další verze, která by mohla být i pravděpodobná, je, že se sem dostal s ovocem do škol," dodala Houštecká.

Související obsah

"Dle mého jedinou možností je to, že ho tam někdo donesl. Takový pavouk by v těchto podmínkách vydržel tak maximáně měsíc, víc ne," řekl Vladimír Hula z ekologického institutu Mendelovy univerzity.

Někteří rodiče si mysleli, že se jedná o legraci, jiní se báli. "Trošku jsme se i lekli, aby se chlapečkovi nic nestalo," uvedla maminka jednoho ze žáků.

Škola se musí nechat ještě den vyvětrat, děti se tam proto vrátí až v pátek.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz