Domácí

Pandemie koronaviru se promítla i na silnicích. Řidičáky šly loni na dračku

Pandemie koronaviru se promítla i na silnicích. Řidičáky šly loni na dračku
Zdroj: AKTU.cz

Ministerstvo vnitra vydalo výroční zprávu, která každý rok obsahuje statistická data o výkonu veřejné správy. V dokumentu, který mapuje loňský rok, se objevilo několik překvapivých závěrů.

Přehled o roce 2020 přináší výroční zpráva ministerstva vnitra.  Ačkoliv pandemie covidu-19 činnost veřejné správy výrazně zasáhla, v některých jejích oblastech se neprojevila až v takové míře, jak by se dalo předpokládat. Některá čísla jsou proto poměrně nečekaná.

Zatímco počet uzavřených sňatků, narozených dětí i vydávaných cestovních pasů loni poklesl, to samé se nedá říct o řidičských průkazech. V jejich případě šlo o meziroční nárůst, a to dokonce o více než 163 000 kusů.

Podle statistik Svazu dovozců a automobilů pak oproti roku 2019 na silnicích v minulém v roce přibylo více aut. Češi vlastní spíše starší auta, v průměru okolo 15 let. Loni se ale jejich celkový počet zvýšil o 185 058.

Související obsah

Během koronavirové pandemie ale vzrostl i počet nově vydaných živnostenských oprávnění. Celkově se vyšplhal na 3 921 322, což je po roce 2007 historicky druhý nejvyšší počet.

Covid se přitom loni na počtu  přerušených (96 850) nebo zcela ukončených (41 056) živností nepodepsal. I nadále tak pokračoval trend jejich poklesu. Obě čísla navíc byla ještě nižší než ta v roce 2019.

Na vzestupu byla i digitalizace. "Poskytování služeb veřejné správy bylo během pandemie náročnější a úřady musely pro zajištění bezpečí klientů přijmout vyšší hygienická opatření a posílit možnost elektronické komunikace s úřady, aby se omezila nutnost fyzického styku," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Celou výroční zprávu si můžete prostudovat zde:

Výroční zpráva ministerstva vnitra za rok 2020

Typ souboru:pdf

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz