Zahraničí

Matka šla "pařit", dcerka umřela hlady. Britský soud teď vynesl verdikt

Matka šla "pařit", dcerka umřela hlady. Britský soud teď vynesl verdikt
Zdroj: Profimedia

Ani neplakala, protože se naučila, že je to k ničemu. I tato slova zazněla v pátek v soudní síni ve Velké Británii, kde se řešil případ mladé matky, která odešla na večírek a domů se vrátila po šesti dnech. Mezitím ovšem její ani ne dvouletá dcerka zemřela hlady. Zároveň v pátek také u soudu padl verdikt.

Devatenáctiletou Verphy Kudiovou nakonec soud poslal za mříže na devět let. Po vynesení rozsudku se mladá žena zhroutila. Dotyčná nechala svou dvacetiměsíční dcerku Asiah doma samotnou v roce 2019 ve městě Brighton na jihu Anglie. Odešla v den svých narozenin a vrátila se až o celých šest dní později.

I když byla tato její absence opravdu dlouhá a v důsledku připravila batole o život, nebyla zdaleka ojedinělá. U soudu totiž zaznělo, že nezodpovědná matka dcerku nechala doma o samotě delší dobu celkem jedenáctkrát během dvou měsíců předcházejících její smrti hladem. Dívenka se tak naučila, že pláč je k ničemu, protože na něj nikdo nereaguje, píše britský Daily Mail.

Související obsah

Zatímco mladá žena "pařila" v 75 kilometrů vzdáleném Londýně a slavila narozeniny, její dcerka Asiah byla sama v bytě, kde se potýkala s chřipkou a nakonec vyhladověla. Podle obžaloby byla dívenka bez dozoru celkem pět dní, 21 hodin a 58 minut.

Když mladá žena přivolala do bytu záchranku, zdravotníci ji tu objevili 11. prosince 2019 "zmatenou a rozrušenou." Malá Asiah ležela bezvládná na podlaze.

Domněnku, že se Asiah naučila, že plakat o pomoc nemá cenu, vyslovila dětská lékařka Nicola Cleghornová, která hodnotila podklady k případu. Brek opuštěné holčičky totiž během osudných šesti dnů neslyšeli ani sousedi v domě.

Související obsah

Podle soudkyně Christine Laingové miminko muselo snést před svou smrtí téměř nepředstavitelné utrpení. "Bylo to bezbranné malé dítě, které bylo zcela závislé na vás jako své matce," řekla Laingová Kudiové.Podle soudu mladá matka hrubě zneužila dívčinu důvěru a "dala přednost své touze oslavit narozeniny svoje i přátel" před potřebami svého dítěte.

Obhájce Kudiové Peter Wilcock při projednávání případu zdůrazňoval nízký věk své klientky i její údajnou zranitelnost. Soudkyně ovšem zdůraznila, že rozsudek vynáší za zabití, ne za úmyslný trestný čin a připomněla, že obžalovaná moc dobře věděla, že dělá něco, co by dělat neměla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz