Krimi

Tadeáška matka hodila do vody a zatížila kamením, potvrdila policie

Úmrtí čtyřměsíčního Tadeáška na Mělnicku kriminalisté stále vyšetřují. Podle závěrů policie se měla matka tělíčka zbavit poté, co miminko náhle zemřelo. Syna měla hodit do Labe a jeho tělo zatížit kameny. Potvrdila to policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Mohu potvrdit, že dítě se nalezlo v řece Labi, zatížené kameny. Podle předběžných výsledků soudní pitvy je jako příčina smrti uvedena syndrom náhlého úmrtí, tak, jak bylo zveřejněno. My se případem i nadále zabýváme. Zjišťujeme, zda nedošlo k nějakému jinému protiprávnímu jednání, například nedbalostního charakteru, a to zejména ze strany matky. Předběžné výsledky soudní pitvy vyloučily násilnou smrt dítěte, případem se však neustále zabýváme," potvrdila redakci TN.cz policejní mluvčí Markéta Johnová.

Na samém počátku smutného příběhu matka policistům tvrdila, že se její syn ztratil i s kočárkem v době, kdy usnula v hořínském zámeckém parku, kde se opalovala. Do pátrání po čtyřměsíčním kloučkovi vyšetřovatelé nasadili i vrtulník.

Související obsah

Po čase matka svou výpověď změnila a novou verzi podpořil i její přítel. Kriminalistům tvrdila, že Tadeášek zemřel náhle a ona nevěděla, co si s tělíčkem počít. Policistům poté ukázala místo, kde se kočárku a synova těla zbavila.

Podle závěrů policie zemřel pravděpodobně na syndrom náhlého úmrtí kojenců. Nedaleko obce Vliněves pak policisté z poříčního oddělení našli v Labi Tadeáškovo tělo. To matka zasypala kamením, aby nevyplavalo.

Související obsah

Podle informací od rodinných příslušníků měla matka čtyřměsíčního chlapce užívat drogy. Policisté však to, že by byla pod vlivem drog nebo alkoholu vyvrátili. V době oznámení byla prý střízlivá.

Podle vyšetřovatelů se na smrti kojence nikdo nepodílel a nepadlo tedy zatím žádné obvinění. Vyšetřování však stále pokračuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz