Zahraničí

Autobus v Turecku vylétl z dálnice! 15 mrtvých, skoro 20 zraněných

Autobus v Turecku vylétl z dálnice! 15 mrtvých, skoro 20 zraněných
Zdroj: Profimedia

Patnáct životů vyhaslo v neděli na západě Turecka poté, co ve vysoké rychlosti vyletěl z dálnice plný autobus. Dalších 17 lidí se zranilo. Podle prvotních informací stojí za tragédií příliš vysoká rychlost, kterou autobus najel do zatáčky. Zatím není jasné, zda nejsou mezi oběťmi těžké nehody i nějací Češi.

Autobus jel z provincie Zonguldak, která přiléhá k Černému moři, do města Edremit v Balikesirské provincii, když na dálnici havaroval, píše turecká tisková agentura Anadolu. Jedenáct lidí zemřelo po převrácení autobusu na místě, další čtyři podlehli i navzdory snaze zdravotníků utrpěným zraněním. Zranilo se i dalších 17 cestujících, které záchranáři rozvezli do pěti různých nemocnic.

Podle zpravodajského portálu Hürriyet předběžné vyšetřování na místě odhalilo, že autobus na dálnici vjel do jedné ze zatáček rychlostí kolem 95 kilometrů v hodině, následně prorazil svodidla a skončil na blízké travnaté ploše. Prohlídka místa nehody také odhalila čtyřicet metrů dlouhou brzdnou dráhu, ani reakce řidiče už ale nedokázala tragédii odvrátit.

Související obsah

Při nehodě zahynuli i oba řidiči autobusu, z nichž jeden podle Hürriyetu zaskakoval za nemocného kolegu. K nehodě záchranné složky povolaly na pomoc i těžký autojeřáb, na fotografiích jsou jasně vidět i osobní věci pasažérů rozházené všude kolem havarovaného autobusu.

Redakce TN.cz oslovila české ministerstvo zahraničí, aby zjistila, zda na palubě vybouraného autobusu nebyli i nějací Češi. "Turecké ministerstvo zdravotnictví ještě nedokončilo vyšetřování nehody. V tuto chvíli tak nemůžeme potvrdit, zda se mezi účastníky nehody nacházeli i čeští občané," reagovala po nedělní 17. hodině Mariana Wernerová z tiskového oddělení ministerstva zahraničí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz