Naše Česko

Smutný pohled na ochrnutá zvířata. Azylový dům pro ně nemá dost místa

Ztratila končetiny, ochrnula, byla týraná nebo oslepla. Takové osudy potkaly zvířata z azylového domu pro handicapované, týrané a opuštěné psy a kočky. Jeho provozovatelé se starají o desítky zvířat, těch ale přibývá, a tak se teď chystají zvětšit prostory.

"S Eliškou je to tak, že ji předchozí majitelé nějak neuhlídali a ona vyskočila z okna, takže je částečně ochrnutá na zadní část těla. Eliška má v uvozovkách to štěstí, že jakžtakž zvládá chodit na zadní nohy," říká Nikol Burešová, zakladatelka Handipet Rescue.

Pejsků jako Eliška je tam plno. Těžce alergický Rasty, Sambi, kterému postupně ochrnuje celé tělo nebo samojedka Tara, která i přes ne příliš optimistické vyhlídky neztrácí dobrou náladu.

Související obsah

"Ona se prostě plazí. Ji srazilo s největší pravděpodobností auto, my jsme u toho nebyli, ale zranění tomu odpovídají. Tara má ochrnuté obě zadní nohy a část přední," popisuje Burešová. Někteří psi jsou kvůli náročné péči na dožití v azylu, ale jiní jsou stále k adopci.

Na statku v Hrabří ve Středočeském kraji se zatím starají jen o část z celkem 40 psů a koček. Aby se sem vešli případně i další, chtějí areál opravit.

Související obsah

"Rádi bychom to centralizovali, abychom vytvořili místo, které bude dělané pro zvířátka, která jsou paralyzovaná, tak aby to bylo bezbariérové, aby tady mohly být rehabilitace a ta péče byla komplexní na jednom místě," doplňuje Burešová.

Rekonstrukce prý vyjde na zhruba čtyři miliony korun. Centrum je shání, jak se dá.

Rebecca Diatilová, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz