Krimi

Osmiměsíční štěňátko někdo zastřelil na Liberecku! Případ řeší kriminalisté

Osmiměsíční štěňátko někdo zastřelil na Liberecku! Případ řeší kriminalisté
Zdroj: Policie ČR

Až tři roky ve vězení hrozí člověku, který na začátku července v Dolním Vítkově na Liberecku postřelil osmiměsíční štěně. Křížence pražského krysaříka se veterinářům zachránit nepodařilo. Případ si převzali kriminalisté.

Policie v úterý upozornila na případ, který se stal na začátku prázdnin v části města Chrastava. V Dolním Vítkově někdo postřelil štěně, strážce zákona tehdy přivolal na místo třicetiletý muž. Střílelo se v bezprostřední blízkosti jeho pozemku.

"Někdo 6. července postřelil osmiměsíční štěně křížence pražského krysaříka. Střelec ho zasáhl pravděpodobně ze vzduchové pistole do životně důležitých orgánů a štěně i přes okamžitě poskytnutou odbornou veterinární péči hodinu po půlnoci 7. července uhynulo," sdělila mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

Vyšetřovatelé případ řeší jako týrání zvířat, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi. "Případ nyní prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru," zakončila Baláková.

Policie v Libereckém kraji nedávno řešila i případ týrání koček. Čtyři zemřely, dalších 11 jich zmizelo. Hlavní podezřelý si v tomto případě už trest od soudu vyslechl.

Podívejte se na květnovou reportáž TV Nova o týraných kočkách na Liberecku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz