Domácí

Sháníte čerstvou zeleninu? Na těchto místech si ji sami natrháte. PŘEHLED

Sháníte čerstvou zeleninu? Na těchto místech si ji sami natrháte. PŘEHLED
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Sezóna oblíbených samosběrů je v Česku v plném proudu. Zájemci si nyní mohou natrhat nejrůznější druhy čerstvé zeleniny. Redakce TN.cz připravila přehled míst, kam vyrazit plody nasbírat.

Farma Vraňany


V současné době probíhají ve Vraňanech samosběry nakládaček. Přesné termíny farma pravidelně upřesňuje na webových stránkách nebo na facebooku. Samosběry probíhají od 7:00 do 18:00 a cena za kilo okurek je 20 korun.


Od začátku září si zájemci budou moci navíc sami natrhat také čerstvou cibuli. Také v tomto případě se samosběry budou konat vždy od 7:00 do 18:00 a kilo cibule pořídíte za 10 korun.


www.farmavranany.cz

Související obsah


Žatecká farma


Na farmě mezi Žatcem a Radíčevší aktuálně probíhají samosběry česneku. Kilo se pohybuje kolem 170 korun. Lidé mají možnost si navíc nasbírat také dýně hokaido, za kus zaplatí 20 korun. K mání jsou rovněž cukety. Cena je 10 korun za kilogram.


Majitelé navíc očekávají, že by tento týden mohl začít také samosběr melounů. Cenu však ještě neupřesnili. Zeleninu je možné si přijet natrhat každý den od 8:00 do 18:00.


www.zateckafarma.cz


Statek Malejov


Přibližně mezi 15. a 20. srpnem bude na statku v Zámrsku na Orlickoústecku probíhat samosběr cibule. Je však lepší se předem objednat, aby bylo zeleniny dostatek. Za kolik korun pořídíte kilo, však majitelé ještě v následujících dnech plánují upřesnit.


www.statek-malejov.cz

Související obsah


Samosběr zeleniny Vojnice


Na farmě Ladislava Kašpara ve Vojnici na Olomoucku odstartuje samosběr zeleniny od 25. srpna. Vybrat si mohou lidé z mnoha druhů. K dostání bude například mrkev, petržel, červená řepa, cibule, dýně, okurky nebo cukety. Kompletní přehled cen naleznete na webových stránkách.


www.samosberzeleninyolomoucvojnice.cz


Farma Lička


Každoročně probíhá na rodinné farmě v Sedlnicích na Novojičínsku nejen samosběr ovoce, ale také zeleniny. V sobotu je možné přijet si nasbírat zelí, kapustu, kedlubny, cukety, červenou řepu, mrkve, rajčata nebo papriky. Veškeré další informace naleznete na webu.


www.farmalicka.cz


Klička Osík


Na Svitavsku má začít samosběr cibule na konci srpna ve firmě Klička v Osíku. Přesný termín však není zatím stanovený. Zájemci proto musí sledovat webové stránky, kde bude vše včas upřesněno.


www.klicka-osik.cz

Mezi Čechy je stále více populární samosběr ovoce a zeleniny. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz