Domácí

Pilot měl přepravovat drogy na dronu. Předávku překazil strážník

Kriminalisté na Českolipsku řeší případ, který se podle policejního prezidia ještě nikdy nestal. Strážníkovi v Doksech se podařilo přímo za letu chytit dron přepravující drogy. O stroj se sice s pilotem musel nějakou dobu přetahovat, ale nakonec se mu ho podařilo vypnout.

"V první moment jsem si myslel, že tam jsou přilepené vrtulky, nebo že si mě někdo natáčí při práci,“ popsal strážník Josef Oplt.


V danou dobu městští policisté kontrolovali parkoviště. Ve chvíli, kdy strážník začal vypisovat pokutový bloček, se v jeho těsné blízkosti objevil dron. "Zaregistroval jsem nějaký podezřelý zvuk. V tu chvíli jsem se přestal věnovat svojí práci a vlastně jsem intuitivně ten dron chytil a přitáhl k sobě,“ doplnil Oplt.

Související obsah


Pilot dronu ještě zkoušel přidat otáčky, ale nebylo mu to nic platné. "Proti mým 120 kilům ten dvoukilový dron neměl šanci,“ zasmál se Oplt.


Strážníkům se později podařilo natočit i zadržet pilota dronu. "Asi 20 minut se nic nedělo a najednou se objevil člověk, který se dožadoval hlídky o vydání dronu,“ poznamenal Oplt, podle kterého dron nebyl registrovaný.


O drogách na něm prý nevěděl nic. Podle strážníků se na něj ale samy během letu přilepit nemohly. "Obsah sáčku jsme zaslali k laboratornímu zkoumání,“ informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah


"Kriminalisté zaznamenali kolikrát skutečně absurdní situace, nicméně takový případ nepamatujeme,“ uzavřel mluvčí Policejního prezidia ČR Ondřej Moravčík.


Strážníkům se podařilo zajistit i dvojici mužů, kterým byla zásilka drog patrně určená. Prokázat jim to ale bude těžké.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz