Zahraničí

V Alpách zahynul 76letý český turista, zřítil se ze srázu

V pondělí zemřel v rakouské spolkové zemi Salcbursko 76letý český turista. Ten měl při sestupu z hory Schafberg klopýtnout a zřítit se ze skalního srázu. Podle portálu Salzburg24.at se tragédie odehrála před očima jeho rodiny.

Tragédie se stala v pondělí odpoledne na Schafbergu, jedné z neznámějších hor v oblasti zvané Solná komora. Podle policie podnikla skupina turistů výlet na vrchol hory s jednou z nejkrásnějších vyhlídek, který se nachází v nadmořské výšce 1783 metrů.

Z vrcholu poté zamířili do St. Wolfgangu. Asi po dvou hodinách pěšího sestupu v nadmořské výšce 1430 metrů senior klopýtl a zřítil se z kolmé skalní stěny z výšky asi 30 metrů. Tragédii bohužel nezabránilo ani ocelové lano podél stezky, kterého se muž už nedokázal zachytit. Po svažitém terénu pak tělo sjelo ještě asi dalších 50 metrů.

Související obsah

Na místo ihned vyrazil vrtulník s posádkou záchranářů, avšak zasahující lékař už mohl jen konstatovat smrt. Příbuznými nešťastná událost velmi otřásla. Záchranná služba je pak bezpečně dopravila do údolí.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz