Naše Česko

Netradiční místa i vstup zdarma. Mezi Čechy stoupá zájem o letní kina

Zájem o letní kina stoupá a často jsou i na nezvyklých místech. Provozovatelé lákají návštěvníky na oblíbené filmy nebo na vstupy zdarma.

Letní kina mají letos různé podoby. Místa, kam lidé míří za filmovým zážitkem, jsou často nevšední a návštěvníci se nenechají odradit ani špatným počasím. Příkladem je i kino v ruinách zlíchovského lihovaru v Praze.

"Lidé chodí a nebojí se, většinou máme plnou kapacitu. Je to venku, takže si můžou sednout od sebe a sundat si respirátory," popisuje Eva Kratochvílová, produkční letního kina MeetFactory.

Související obsah

Letní kina ale najdete i na tradičních místech, a to na loukách, zahrádkách restaurací i ve dvorech domů po celém Česku. "O letní kino je stejný zájem jako před covidem, za což jsme rádi. V průměru k nám chodí asi 60 lidí na film," říká Jiří Fuchs, provozní kina Lysá nad Labem.

V posledních letech jsou u nás také stále populárnější autokina. "Naše návštěvnost oproti loňskému roku je jednou taková. Teď momentálně kolem třiceti aut a dvanáct až dvacet lidí venku na sezení," uvádí Adéla Maternová, ředitelka Autokina Strahov.

Související obsah

Ceny vstupného se od minulého roku většinou neměnily. "Ceny jsou jednotné, jsou ve výši 100 korun pro každého," komentuje Petr Koza, provozovatel Letního kina Zbraslav. "Ceny vstupného jsou 350 korun za celé auto. Neřešíme, kolik lidí je uvnitř. A na venkovní sezení je osoba za 120," doplňuje Maternová.

V některých kinech dokonce za vstupné nezaplatíte vůbec nic. "Naše vstupné je vždy zdarma. To jsme si uchovali i v letošním roce," říká Aneta Bartoníková, marketingová pracovnice Kultury Jih v Ostravě.

Související obsah

Divácky nejnavštěvovanější jsou české komedie, rodinné filmy nebo kultovní klasiky. Promítání začíná zpravidla po deváté hodině večer a hraje se i několikrát týdně. I při akci na čerstvém vzduchu ale musí návštěvníci prokázat svou bezinfekčnost.

Rebecca Diatilová, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz