Zahraničí

Dívka se bála, že jí píše podvodník. Byl to skutečný nigerijský princ

Dívka se bála, že jí píše podvodník. Byl to skutečný nigerijský princ
Zdroj: Getty Images

Nechtěla naletět podvodníkovi, a tak se 21letá studentka z britského Nottinghamu přihlásila do reality show, jež odhaluje lidi, kteří se na internetu vydávají za někoho jiného. Ukázalo se, že její vyvolený, s nímž si dlouho psala, je opravdovým princem z Nigérie.

Esther Akpoviová narazila na seznamce na sympatického mladého muže Thea z Nigérie. Začala si s ním psát a padli si do noty. Jenomže studentka práv byla obezřetná a okamžitě ji napadlo, že na druhé straně obrazovky je možná úplně někdo jiný.

Takzvané nigerijské podvody, při kterých se internetoví šejdíři snaží vymámit z obětí peníze, jsou už nechvalně proslulé. Často se vydávají za členy tamější šlechty. Původně šlo o dopisy, pak se tklivé zprávy o tíživé situaci v africké zemi přesunuly do e-mailů i chatovacích aplikací.

Jak upozornil portál Mirror, Esther se pro jistotu přihlásila do reality show Catfish. Ta odhaluje lidi, kteří zneužívají možností sociálních sítí a vydávají se na nich za někoho jiného. Bylo jí divné, že se s ní Theo nikdy nechtěl spojit přes videohovor.

Související obsah

Účast v pořadu přinesla ovoce, které studentka vůbec nečekala. Nejenom, že Theo existuje a vypadá stejně jako na fotkách, ale je skutečně nigerijským princem. Do své mateřské země se rád vrací, žije však v Londýně.

"Telefony jsem nebral, protože mám opravdu velmi málo volného času. Pořád jsem na schůzkách a něco řeším. Mám tři různé firmy, o které se musím starat," vysvětlil, proč ho Esther nikdy neviděla přes kameru. 

Dvojice se stále vídá. Esther se ale intenzivně věnuje studiu a Theo zase podnikání. Proto netuší, zda jejich randění nakonec přeroste v něco víc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz