Počasí

Moravou se prohnaly bouřky s krupobitím. Další udeří o víkendu

Zejména Moravu v úterý k večeru opět zasáhla vlna bouřek, které doprovázelo i krupobití a silné nárazy větru. Bouřky ale naštěstí nezpůsobily žádné výrazné škody a nikdo se při nich, podle informací záchranářů, ani nezranil.

Silné bouřky potrápily hlavně obyvatele Zlínského, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Částečně zasáhly i Pardubicko s Vysočinou. Na mnoha místech déšť doprovázely i kroupy. Bílo jako uprostřed zimy tak bylo například v Bystřici nad Pernštejnem, kroupy padaly i na dálnici u Kroměříže.

"V úterý odpoledne a večer se ve východní části republiky ojediněle vyskytly silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě třiceti milimetrů, krupobitím a nárazy větru kolem 70 km/hod," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová.

V Sehradicích na Zlínsku poryv větru strhl plechovou střechu z výrobní haly. Ta letěla vzduchem a poškodila střechu sousedního domu i zaparkované auto. Řádění bouřky se tam naštěstí obešlo bez zranění. Ve středu se tam od rána uklízelo.

Související obsah

Hasiči vyjížděli i k popadaným stromům, které blokovaly silnice. V dalších dnech by mělo být počasí o poznání příznivější. Teploty mají postupně šplhat až k tropické třicítce.

Další silné bouřky na území Česka se očekávají během nedělního odpoledne a večera, tentokrát na studené frontě od západu. Jak budou silné a která místa nejvíc zasáhnou, meteorologové teprve upřesní.

Kateřina Sejková, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz