Domácí

Novinky na Instagramu: Funkce mají zabránit nevhodným komentářům

Novinky na Instagramu: Funkce mají zabránit nevhodným komentářům
Zdroj: Getty Images

Společnost Facebook ve středu představila novinky pro instagram. Hlavním smyslem je zabránit, aby uživatele obtěžovaly nevhodné zprávy a komentáře.

Možnost omezení komentářů a žádostí o zprávy (DM request), výraznější upozornění, když se někdo pokouší poslat případné nevhodné komentáře a celosvětové rozšíření funkce Hidden Words, která slouží k filtrování nevhodných žádostí o zprávy. Tyto tři novinky ve středu představila společnost Facebook pro instagram.


"Naší zodpovědností je zajistit, aby se každý na instagramu cítil bezpečně. Nestrpíme žádné nenávistné zprávy ani šikanu a budeme podobné zprávy odstraňovat, kdykoliv na ně narazíme," prohlásila společnost.

Související obsah


Možnost omezení komentářů a žádostí o zprávy se má zapínat na mobilech v nastavení soukromí. Automaticky pak skryje komentáře a žádosti zasílané lidmi, kteří vás nesledují, případně vás sledují jen po krátkou dobu. Tato možnost má být podle společnosti dostupná všem uživatelům instagramu na světě od středy.


Podle průzkumu společnosti píší nevhodné komentáře exponovaným uživatelům instagramu hlavně lidé, kteří je nesledují, případně kteří je sledují pouze krátkodobě. "Podobné případy jsme zaznamenali po finále EURO 2020, což vyústilo ve výrazný nárůst rasismu vůči některým hráčům," vysvětlila společnost.

Výraznější upozornění na případné nevhodné komentáře se zobrazí odesílateli zprávy. V případě, že komentář odešlou, je možné, že skončí skrytý či smazaný.


Funkce Hidden Words má nyní rozšířený seznam případně urážlivých slov, hashtagů a emotikonů. Ty jsou automaticky filtrovány. Nově si také uživatelé mohou skrýt komentáře s obsahem, který může být podle nich nevhodný, ale který zároveň neporušuje pravidla. Funkci je možné na mobilech ovládat v nastavení soukromí v oddílu Komentáře.

Zdroj: TN.cz

 

Bývalému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi vadí údajná cenzura na sociálních sítích, podívejte se na červencovou reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz