Krimi

VIDEO: Zběsilá honička v ulicích Prahy. Řidiče zastavil náraz do domu

Dramatickou honičku mají za sebou pražští policisté. Ve chvíli, kdy 26letého řidiče chtěla hlídka zkontrolovat, jí začal ujíždět. Jeho jízda však skončila nárazem do domu.

Policisté narazili na vůz značky Alfa Romeo v úterý kolem deváté hodiny večer. Z databáze věděli, že tento typ auta stejné barvy někdo ukradl. Okamžitě proto zmobilizovali další hlídky. Jedna z nich poté auto zahlédla ve středu krátce po jedné hodině ráno v ulici Na universitním statku v Praze 10.


Ve chvíli, kdy však policisté chtěli řidiče zkontrolovat, začal zběsile ujíždět. "Hlídka vůz pronásledovala ulicemi Jarova a do éteru hlásila průjezdy vozu, které se pohybovalo vysokou rychlostí. Ztratit se šoférovi nepovedlo ani ve chvíli, kdy zajel na nezpevněnou cestu do lesa,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah


Zběsilá honička skončila v pražských Malešicích, kde šofér nezvládl řízení a naboural do zdi paneláku. Řidič z místa utekl, policistům se ho však podařilo nalézt v nedalekém křoví. Vyšetřovatelé navíc dotyčného moc dobře znají.

"Jedná se o nenapravitelného recidivistu, který policistům v březnu během dvou dnů dvakrát ujížděl krátce poté, co opustil brány věznice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost,“ vysvětlil Hrdina.


Řidič měl platný zákaz řízení, a navíc uháněl v kradeném autě. Jak k vozu přišel, zatím není jasné.


"Policisté muže na místě zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Pokud by se prokázalo, že odcizil i daný vůz, trestní sazba se navýší až na pět let,“ uzavřel Hrdina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz