Počasí

Do Česka se ženou další bouřky, o víkendu bude přes 30 stupňů

Po deštivých a chladných dnech, kdy teploty klesaly i k 17 stupňům Celsia, se v závěru týdne do Česka vrátí tropy. Od pátku do neděle může být podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přes 30 stupňů. Ojediněle se však očekávají také bouřky.

Závěr týdne bude přát letním radovánkám. Psí počasí z nedávných dní vystřídají teploty přesahující 30 stupňů. Na některých místech je ale mohou zhatit bouřky. "Bude k nám proudit teplý vzduch po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní Evropou," uvedli meteorologové.

Návrat léta, jak má být, začíná už ve čtvrtek. Teploty se budou pohybovat mezi 25 až 29 stupni, pouze na Šumavě nepřesáhnou 22 stupňů. Bude jasno až polojasno.

V pátek má být přes den mezi 27 až 31 stupni, v noci teploty klesnou na 16 až 12 stupňů. Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách se ale místy vyskytnou bouřky. "Zejména na jihozápadě odpoledne a večer se v bouřkách mohou vyskytnout kroupy," upozornil ČHMÚ.

Související obsah

Sobota přinese teploty od 26 do 30 stupňů, na Moravě se vyšplhají až ke 32 stupňům. V noci bude 14 až 18 stupňů. Skoro jasno až polojasno, odpoledne až oblačno a opět se ojediněle vyskytnou bouřky. 

Skoro jasno až polojasno bude i v neděli, bouřky se ojediněle mohou přihnat v odpoledních hodinách. Denní teploty mezi 26 až 30 stupni, v noci klesnou na 18 až 14 stupňů.

Přeháňky nebo bouřky budou místy pokračovat i v pondělí, teploty ale mají stále dosahovat až 29 stupňů. Potom začnou zase klesat, podle výhledu ČHMÚ se budou od úterý do čtvrtka pohybovat mezi 20 až 25 stupni. Má být oblačno až polojasno a ojediněle se vyskytnou bouřky.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz