Zahraničí

Rakousko zpřísňuje opatření! Potvrzení o první dávce při příjezdu nestačí

Rakousko zpřísňuje opatření! Potvrzení o první dávce při příjezdu nestačí
Zdroj: TV Nova

Situace s koronavirem v Rakousku se zhoršuje. Právě proto země plánuje zpřísnit opatření. Nová pravidla mají začít platit od neděle 15. srpna a dotknou se zejména turistů. Přijíždějícím totiž už nebude stačit potvrzení o první dávce očkování, od které uplynulo 22 dnů.

Při příjezdu do Rakouska se lidé musí prokázat potvrzením o očkování proti koronaviru, prodělané nemoci nebo negativním testem. Od neděle 15. srpna však podle portálu Südwest Presse už nebude stačit doklad o první dávce očkování, od jejíž aplikace uplynulo 22 dnů.


"Potvrzení je nutné v restauracích a hotelech. Vyžadují ho také dopravci, výletní lodě a poskytovatelé dalších služeb,“ uvádí portál.

Související obsah


Lidé však mohou i nadále předložit potvrzení o prodělaném koronaviru v uplynulých 180 dnech. Prokázat se mohou také PCR testem, který není starší než 72 hodin, nebo antigenním testem ne starším než 48 hodin.


Přestože zakrývání nosu a úst už není v Rakousku na mnoha místech povinné, spolková země Tyrolsko toto opatření znovu od středy zavádí. Lidé budou muset nosit respirátory typu FFP2 například při nakupování nebo různých akcích. Povinný je respirátor také ve Vídni.


Rakousko zpřísňuje opatření kvůli narůstajícím počtům nových případů nákazy koronavirem. Země za středu eviduje 902 nově nemocných, což je nejvíce od 13. května letošního roku.


Také Izrael zpřísňuje restrikce. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz