Domácí

Auto srazilo u Rožnova cyklistu. Muž na místě zemřel

Auto srazilo u Rožnova cyklistu. Muž na místě zemřel
Zdroj: Policie ČR

U tragické nehody zasahovali v noci na pátek záchranáři na silnici mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. Auto tam srazilo cyklistu. Padesátileho muže se už nepodařilo oživit.

Na silnici I/35 v obci Zubří srazil ve čtvrtek krátce před půlnocí muž cyklistu. Padesátiletý muž, který jel na kole po silnici, po střetu spadl do příkopu a následně zemřel. Policie nyní vyšetřuje, jak k nehodě přesně došlo a zda byl cyklista osvětlený.


"Apelujeme na cyklisty, aby dbali při snížené viditelnosti na předepsané osvětlení, které doporučujeme doplnit reflexními prvky. Rovněž apelujeme, aby cyklisté využívali cyklostezek, tak jak ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích, pokud vedou souběžně s pozemní komunikací,“ vyzvala mluvčí zlínských policistů Lenka Javorková.

Související obsah


Letos se jedná o prvního člověka, který na kole ve Zlínském kraji zemřel při dopravní nehodě. Z celkového počtu 215 dopravních nehod s účastí cyklistů v kraji, zavinili lidé na kolech 145 z nich. Hned 57 cyklistů bylo navíc opilých.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz