Domácí

Nebezpečná práce popelářů! Málem je otrávila neznámá chemikálie

U otravy tří lidí neznámou chemikálií zasahovali ve čtvrtek hasiči a záchranáři v obci Hnátnice v okrese Ústí nad Orlicí. Všichni tři muži nakonec skončili v nemocnici.

Všechny záchranné složky vyjížděly ve čtvrtek odpoledne do průmyslového areálu v Hnátnici na Orlickoústecku. Důvodem byla otrava tří pracovníků firmy, která zajišťuje svoz odpadu.

Vše se seběhlo poměrně kuriózně. Do popelářského vozu totiž muži naložili tři lahve s čirou tekutinou. Ty nebyly nijak označené a už během jízdy se rozbily a chemikálie začala unikat. Z popelářského vozu se začalo kouřit.

Související obsah

Všichni tři pracovníci se unikajících výparů nadýchali a začali mít velké zdravotní problémy. Záchranáři je převezli do nemocnice v Ústí nad Orlicí. Mezitím už na místě zasahovali hasiči a také speciální chemická laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč.

Prvotní rozbory ukázaly, že látkou byla koncentrovaná kyselina octová – bezbarvá tekutina, která má velmi pronikavý štiplavý zápach. Jakmile se látka dostane do kontaktu s kůží, může člověka poleptat a popálit.

Při vdechnutí, a to byl právě případ tří popelářů, dojde k poleptání sliznic v ústech, jícnu i žaludku. Je to velmi bolestivé a v krajním případě, kdy dojde k proděravění stěny trávícího ústrojí, může následovat i smrt. Tak vážná ale naštěstí čtvrteční nehoda nebyla.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz