Domácí

Policisté hledali ženu se schizofrenií. Našli ji až v Plzeňském kraji

Policisté hledali ženu se schizofrenií. Našli ji až v Plzeňském kraji
Zdroj: Profimedia

Pražská police pátrala po 57leté ženě, která trpí paranoidní schizofrenií. Pohřešovanou, která podle policie mohla být nebezpečná sobě i svému okolí, se podařilo najít ve čtvrtek v Plzeňském kraji.

Pražští policisté prosili veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované 57leté ženě trpící paranoidní schizofrenií, která mohla být nebezpečná sobě i svému okolí.

Dotyčnou se jim podařilo najít ve čtvrtek. "Pohřešovaná byla ve večerních hodinách na základě poznatků od občanů vypátrána na území Plzeňského kraje. Ženu si na místě převzali do péče záchranáři," informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

"Žena se 12. srpna 2021 nevrátila do svého bydliště v chráněném bydlení v Praze 3. Trpí paranoidní schizofrenií a svoji nemoc si nepřipouští. Jelikož minimálně jeden den neužívá léky, může být nebezpečná sobě, ale i svému okolí," uvedla Kropáčová.

Související obsah

Poslední informaci o sobě žena podle policie předala pracovníkům chráněného bydlení kolem 21. hodiny večerní. "Následně náhodný kolemjdoucí nalezl její batoh s osobními věcmi na zastávce Řepínská v Praze 8. I přestože policisté do této chvíle prověřili desítky míst, kde by se mohla nacházet, bohužel se ji však nepodařilo vypátrat," řekla Kropáčová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz