Naše Česko

Závod ze série Běhej lesy odstartoval na Karlštejně. Utíkalo se pro Michalku

V sobotu se na Karlštejně konal šestý závod z běžeckého seriálu Běhej lesy, jehož partnerem je Nadace Nova. A výtěžek ze startovného půjde právě na charitativní projekty. Na sobotním závodu se sešlo přes 2000 běžců.

Před výběhem je potřeba se pořádně protáhnout. Závodníci si mohli vybrat ze dvou tratí, tedy 13 a 18kilometrové. "Naším cílem je zvednout lidi z gauče a rozběhat celé Česko. Chceme, aby se lidé hýbali. Je to na měkkém povrchu a na čerstvém vzduchu,“ řekl mluvčí závodu Běhej lesy Richard Valoušek.


Trasa závodu vedla lomem Velká Amerika, který je běžně pro veřejnost uzavřen. Otevírá se jen jednou ročně, právě pro tento závod. Běžci trasy zvládli s úsměvem i přes 30stupňová vedra. Závod ale není jen pro profesionální sportovce. Pořadatelé mysleli i na rodiny s dětmi, pro které připravili pětikilometrovou trať.

Související obsah

Výtěžek ze startovného jde na charitativní projekty TV Nova. Sobotní závod pomohl rodině Michalky, která se spolu se svým tatínkem závodu také zúčastnila.


"Moc se mi to líbilo, plácala jsem si s pořadateli,“ culila se malá Michalka. "Jsme moc rádi, že nám nadace takhle pomáhá,“ těší tatínka Michalky.


Seriál Běhej lesy pokračuje až do poloviny září. Další závod se koná už za 14 dní, kdy se poběží Jizerská padesátka.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz