Zahraničí

Haiti hlásí 1297 obětí zemětřesení. Zraněných je více než 2800 lidí

Počet obětí na Haiti dál rychle stoupá. Sobotní zemětřesení o síle 7,2 stupně si vyžádalo už téměř 1300 mrtvých. Dalších více než 5700 lidí bylo zraněno. Civilní obrana, která o číslech informuje, zároveň upozorňuje, že tragická bilance ještě není konečná.

Už 1297 obětí si podle posledních statistik vyžádalo zemětřesení na Haiti, které zasáhlo především chudou jižní část karibské země. Čísla se tak od neděle téměř zdvojnásobila a pravděpodobně ještě porostou. Informovala o tom tisková agentura AP.

Původní bilance hovořila o 724 obětech a 2800 zraněných. Civilní obrana teď také dodala, že mnoho lidí se stále pohřešuje. Silné otřesy v hloubce asi 10 kilometrů začaly v sobotu kolem 8:30 tamního času nedaleko města Petit Trou de Nippes.

Související obsah

Přírodní katastrofa srovnala se zemí kolem 13 500 domů a dalších více než 13 tisíc budov poničila. "Obyvatelé se zoufale snaží vytáhnout oběti z trosek zničených budov. Ulice jsou plné křiku. Lidé hledají blízké, lékařskou pomoc a vodu," řekl podle webu BBC vedoucí anglikánské církve v Les Cayes Abiade Lozama.

Premiér Ariel Henry ještě v sobotu vyhlásil stav nouze a státy z regionu na Haiti začaly v rámci humanitární pomoci posílat potraviny, léky nebo zdravotnický materiál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz