Domácí

Pěstounku se 3 promile podpíral syn. Do němoty se opila i matka batolete

Pražští strážníci o uplynulé sobotě řešili hned dva případy silně opilých matek. Jednu z nich provázela tříletá holčička. Žena nadýchala 2,6 promile a nebyla schopná s hlídkou mluvit. Druhou ženu se 3,2 promile musel podpírat její zhruba 13letý syn, kterého má v pěstounské péči.

Při kontrole parku u Hlavního nádraží v Praze si v noci hlídka městské policie všimla, jak zhruba 13letý chlapec podpírá zjevně opilou ženu, která byla silně pokálená. "Chlapec uvedl, že se jedná o jeho maminku, u níž je v pěstounské péči, což 52letá žena potvrdila," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Žena nadýchala 3,2 promile a skončila na služebně policie, odkud zamířila rovnou na záchytku. Chlapce si mezitím převzala pracovnice odboru sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), který se bude případem dál zabývat.

Související obsah

Na další opilou matku pak pražské strážníky upozornil jeden z kolemjdoucích na Andělu, kde žena seděla na lavičce spolu s tříletým dítětem. "Devětadvacetiletá žena strážníkům zvládla pouze potvrdit, že pila alkohol a že holčička je její dcera," uvedla Seifertová.

Nic dalšího už z ní strážníci dostat nedokázali. Při testu na alkohol nadýchala 2,6 promile a také ona byla předána státní policii k dalšímu opatření.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz