Zahraničí

Slovenka měla vyhrát v očkovací loterii. Zradil ji ale internet a nemá nic

Slovenka měla vyhrát v očkovací loterii. Zradil ji ale internet a nemá nic
Zdroj: Profimedia

Žena na Slovensku měla vyhrát v očkovací loterii pohádkovou sumu, nakonec však nedostane nic. Nestihla včas zavolat do televize, protože sledovala přenos na internetu, kde byla časová prodleva. Od ministra financí Igora Matoviče se po fiasku však místo pochopení dočkala jen výsměchu.

Slovenská vláda se rozhodla, že chce k vakcinaci motivovat lidi pomocí peněžitých výher. Podle portálu tvnoviny.sk však očkovací loterie vyvolala v zemi nečekaný rozruch. Hned v prvním tažení totiž měla žena vyhrát 400 tisíc eur (přes deset milionů korun), stačilo zavolat do televize během 20 sekund dané heslo. Přenos ale sledovala přes internet, kde mělo vysílání desítky vteřin zpoždění, a tak nevyhrála nic.

Lidi na sociálních sítích případ rozčílil. Vyjádřil se k němu ale i ministr financí Igor Matovič (OĽaNO), který měl naopak z neúspěchu ženy radost, prý zůstane víc peněz do příštího kola. "Uff. Drama hned napoprvé. 300 tisíc z okna... 'Nedívám se na televizi,' 400 tisíc z okna…'Mám pomalý internet'. Tím pádem první šťastlivec příští neděli hraje rovnou o 500 tisíc eur," uvedl na facebooku.

Související obsah

Lidi to však ještě víc podráždilo a slovenský internet zaplnila záplava sarkastických vtipů na adresu Matoviče stejně jako na samotnou očkovací loterii. "Jenom Igor dokáže vymyslet loterii, kde máš po vylosování namísto radosti z výhry celoživotní trauma," napsal například jeden z diváků pořadu.

Tento postup ministra kritizují i politici. Koaliční poslankyně Vladimíra Marcinková (Za ľudí) například vyzvala ke změně pravidel. "Nejsem fanynkou očkovací loterie, ale respektuji kolektivní rozhodnutí koalice zařadit ho mezi motivační nástroje na podporu očkování. Za klíčové však považuji, aby komunikace a pravidla takové kampaně byla důstojná a spravedlivá," uvedla.

Související obsah

Europoslanec Michal Šimečka (Progresívne Slovensko) vyzval proto premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby ministra financí Matoviče odvolal. "Jak má spojovat lidi v těžkých časech, když se arogantně vysmívá lidem, kteří kvůli jeho neschopnosti přišli o tolik," napsal.

Podívejte se na reportáž TV Nova o prvním městě, které tam spustilo očkovací loterii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz