Domácí

Holčička zůstala ve vedru zavřená v autě. Bylo zamčené a nemohla ven

Holčička zůstala ve vedru zavřená v autě. Bylo zamčené a nemohla ven
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Malá holčička z Pardubic zůstala v pondělí zavřená v autě, které se samo zamklo. Navíc stálo na přímém slunci. Z rozpáleného vozidla ji museli vysvobodit hasiči.

Případ se stal v Pardubicích v pondělí před druhou hodinou odpoledne. Dítě zůstalo v uzamčeném a rozpáleném autě.


"Mladá maminka nechala klíče od vozidla na sedadle u řidiče, zabezpečila dcerku v autosedačce, zabouchla dveře a než obešla auto, už bylo neštěstí hotové. Automobil zaparkovaný na přímém slunci se zamkl i s dítětem uvnitř," uvedli pardubičtí hasiči.


Ti museli obzvlášť pospíchat. "Jednotka musela zasahovat rychle, každou minutu stoupá ve vozidle vnitřní teplota až na neúnosnou mez," popsali hasiči..


Dítě se hasičům z auta naštěstí brzy podařilo dostat ven. "Do dvou minut od příjezdu hasičů na místo bylo vozidlo bez poškození otevřené a dívenka u maminky," dodali hasiči.

Související obsah


Před nebezpečím rozpáleného auta hasiči varují a apelují na včasné řešení situace: "Následky ponechání dítěte či zvířete v takovém autě v současném teplém počasí mohou být doslova fatální. Pokud se komukoliv stane, že zabouchne auto a uvnitř zůstane dítě či zvíře, a nemůže sám během několika málo minut sehnat náhradní klíče od auta, ihned by na místo měl zavolat pomoc, a to na kterékoliv tísňové lince.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz