Zahraničí

V Pobřeží slonoviny se objevila ebola. Země okamžitě rozjela očkování

V Pobřeží slonoviny se objevila ebola. Země okamžitě rozjela očkování
Zdroj: Profimedia

Pobřeží slonoviny rozjíždí očkování proti ebole. V zemi se totiž v sobotu smrtelný vir objevil. Jedná se o první takový případ od roku 1994. Jediná nakažená je v izolaci.

V Pobřeží slonoviny začíná očkování proti ebole. V zemi se totiž v sobotu objevil první případ nebezpečného viru po více než 25 letech. Vakcinace ohrožených skupin začala podle tamních lékařů hend druhý den, informovala v pondělí stanice Al Jazeera.


Podle tamního ministra zdravotnictví Pierra Dimba je v zemi jediná nakažená, a to 18letá dívka, která přicestovala ze sousední Guiney. Pacientka je v izolaci. "Dívka byla přijata s horečkou do nemocnice a starají se o ni lékaři,“ uvedla Mezinárodní zdravotní organizace (WHO).

Související obsah


Zemi poslala Guinea pět tisíc dávek vakcíny, se kterou hodlají očkovat zdravotníky a blízké kontakty nakažené. Podle WHO je výskyt viru v oblasti s více než čtyřmi miliony obyvatel důvodem k obavám. Znepokojivé pro organizaci je také, že před skoro dvěma měsíci vyhlásila konec výskytu v Guineji, odkud nyní nakažená přicestovala do Pobřeží slonoviny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz