Domácí

Zbyly vám staré jízdenky MHD? Pražský dopravní podnik je vykupuje

Zbyly vám staré jízdenky MHD? Pražský dopravní podnik je vykupuje
Zdroj: Profimedia

Od 1. srpna v Praze zdražilo cestování městskou hromadnou dopravou (MHD), a tak staré jízdenky už neplatí. Řada lidí má ale doma lístky, které si nakoupili do zásoby ještě před tarifními změnami. Dopravní podnik hlavního města je vykupuje. Lidé si ale musí pospíšit.

Už třetí týden si cestující připlácí v pražské MHD. Na tom tratí nejvíce ti, kteří byli zvyklí kupovat si jednorázové jízdenky. Lístek na půl hodiny už nestojí původních 24, ale 30 korun a devadesátiminutový zdražil z 32 na 40 korun. Pokud lidé mají doma nepoužité papírové lístky z doby před tarifními změnami, dopravní podnik se rozhodl je od lidí vykoupit.

Výkup maximálně do 5 lístků

První možností, kde se dají lístky vracet, jsou prodejní místa Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) ve třiceti stanicích metra. Prodejci tam ale smí vzít maximálně pět kusů. V infocentrech a v trafikách je lidem zpět nevezmou. "Výkup na všech prodejních místech bude do maximální výše pěti kusů bločkových jízdenek od jedné nominální hodnoty, a to z důvodu kontroly jejich pravosti," uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Jízdenky je tam možné vracet ale jen do konce srpna.

Související obsah

Výkup nad 5 lístků

 
Více než pět kusů starých jízdenek je možné vrátit v budově Centrálního dispečinku DPP v ulici Na Bojišti, kde se vrací i jízdenky zakoupené z automatů. Tam navíc mohou lidé vracet lístky ve větším množství najednou až do 31. ledna 2022. Od září to navíc bude jediné místo, kde bude možné staré nepoužité jízdenky vracet.

Jízdné DPP zdražil od 1. srpna po více než deseti letech. Lístky podnik naopak zlevnil těm Pražanům, kteří se nacházejí v hmotné nouzi. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz