Naše Česko

Vlci se vrací do beskydských lesů, letos na jaře přivedli na svět vlčata

Vlčí pár, který se před několika lety usadil v Beskydech a potuluje se po tamních lesích, přivedl letos na jaře na svět vlčata. Potřetí v řadě se narodila vlčata také ve smečce v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí.

"Potvrzení rozmnožování vlků představuje pro Chráněnou krajinnou oblast Beskydy významnou událost. Věřím, že tak jako rysové, stanou se i vlci trvalou součástí zdejší přírody," uvedl koordinátor beskydského monitoringu velkých šelem Hnutí DUHA Michal Bojda.

Úspěšné rozmnožování vlků obecných se podařilo potvrdit pracovníkům a zoologům z Hnutí Duha Olomouc a Ústavu ekologie lesa Mendelovy univerzity v Brně. Ačkoliv jsou vlci plaší a kontaktu s člověkem se vyhýbají, podařilo se letos zoologům pozorovat a zaznamenat vlčata krátce i přímo ve volné přírodě.

"I v následujících měsících budeme pohyb vlčích rodin v Beskydech a Javorníkách podrobně sledovat," dodal Bojda.

Související obsah

Vlk se možná v posledních měsících pohybuje také v Českém lese poblíž Domažlic. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) dostala totiž v květnu několik oznámení o výskytu zvířete podobného vlku.

Z pořízených záběrů však není jasné, zda opravdu jde o vlka či jiné zvíře. Místní pozorovatele však znepokojuje fakt, že se pohybuje v blízkosti lidských domovů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz