Krimi

V parku na jihu Čech ležela mrtvá žena, někdo ji zabil. Vše řeší policie

Jihočeští kriminalisté od pondělního rána řeší nález mrtvé ženy v parku na Táborsku. Pitva ukázala, že žena zemřela násilnou smrtí, policisté tak aktuálně prověřují hned několik svědků a hledají podezřelé(ho). Zatím vše řeší jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, za které hrozí až 16 let ve vězení.

Policisté nechtějí prozradit, kdo mrtvolu v parku v pondělí ráno našel. Hrůzný objev se podle informací TV Nova odehrál v Plané nad Lužnicí.

Mrtvou se kriminalistům podařilo identifikovat, jde o šestačtyřicetiletou ženu. Pitva provedená bezprostředně po objevení mrtvoly prokázala, že dotyčná nezemřela přirozenou cestou.

Související obsah

Kriminalisté zatím kauzu prověřují jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, ale nevyloučili, že by vše mohli překvalifikovat na vraždu. Za první zmíněný trestný čin hrozí až šestnáctileté vězení, za vraždu v základní sazbě je maximální trest ještě o dva roky vyšší.

Vyšetřovatelé vytipovali svědky, kteří by jim s objasněním případu mohli pomoci, aktuálně probíhají výslechy. Konkrétního podezřelého zatím nemají, obvinění dosud nepadlo. Policisté každopádně nechtějí případ zatím blíže komentovat, protože je teprve na začátku. "Bližší informace nyní nebudeme poskytovat," potvrdil pro TN.cz policejní mluvčí Milan Bajcura.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz