Domácí

Klokanici ze zooparku zabili dva psi, měla ve vaku mládě. Hledají Skippyho

Klokanici ze zooparku zabili dva psi, měla ve vaku mládě. Hledají Skippyho
Zdroj: Horečky ranč

Zoopark Horečky ranč ve Frenštátě pod Radhoštěm se musí vyrovnávat s bolestnou ztrátou. V úterý se na oblíbenou klokanici Sunny vrhli dva psi a zabili ji. Útok jako zázrakem přežilo mládě, které v osudnou chvíli skrývala ve vaku. Majitelé ranče nyní hledají klokana Skippyho, který by mohl být zraněný.

Na smutnou událost upozornili ve středu sami majitelé zooparku prostřednictvím sociálních sítí. "Včera byl tragický den. V ranních hodinách na náš ranč zaútočili dva psi a usmrtili klokanici Sunny," informovali veřejnost o dění v místě.

Majitel ranče Luděk Böhm později upřesnil, že šlo o sousedovy psy, kteří utíkají z pozemku svého majitele několikrát do roka. Má jít o křížence bojového plemene. 

Když se majitel dozvěděl, že se na ranči něco děje, okamžitě spěchal na místo. Pro klokanici už bylo pozdě, její partner Skippy před agresivními psy utekl.

Související obsah

"Malé klokáně útok přežilo díky matčinému vaku, ve kterém bylo ukryto. Nyní je hospitalizováno na veterinární klinice," sdělil Böhm. "Dostali jsme zprávu, že přijímá potravu, takže by to snad mohlo být dobré," sdělil majitel ranče.

O osudu klokaního táty Skippyho ale nikdo nic neví. Naposledy ho prý sousedi viděli skákat k lesu. "Nevíme, jestli je zraněný a útok přežil. Byli jsme ho hledat se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání zraněné zvěře. Bohužel marně," dodal Böhm.

Ten napadení psů nechce nechat jen tak, v areálu zooparku se pořádají dětské tábory a následky tak mohly být daleko horší. "Máme tu tábor 60 dětí. Řekl jsem mu (sousedovi), ať si psy zabezpečí tak, aby nám tu nepotrhali děcka," oznámil majitel. A změna se dostavila. "Všechny děti na táboře jsou v pořádku a psi jsou již zabezpečeni," uzavřel majitel ranče s tím, že celou věc řeší i policie.

Mluvčí strážců zákona René Černohorský tuto informaci potvrdil. "Policisté přijali oznámení, zaevidovali to a celou věc nadále prošetřují ve spolupráci s mětstskou policií Frenštátu pod Radhoštěm," sdělil s tím, že škoda dosahuje desítek tisíc korun. Psi měli mimo jiné roztrhat i neobývaný dekorační stan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz